lucifer.pekelny | 20.06.2012 18:01

narozena v Krnove, pochází z Třemešné, studuje Ostravskou Univerzitu obor hudební výchova a výchova ke zdraví.
Tituly: Miss Léto 2010, Miss Praha Open 2011, Česká Miss 2012.
Zájmy: zpěv, hudba všeobecně, tanec, sport /hlavně volejbal /, cestování, vaření, rodina a přatelé:)

..................................................

Terezo, ve vydání magazínu MF Dnes bylo okrajově zmíněno, že ty a tvá rodina jste fanoušky naši Sparty a tak bychom této informace rádi využili a dozvěděli se trochu víc.
Jak ses k tomu, že fandíš tomu správnému týmu vůbec dostala a od kolika let fandíš?

Myslím, že můj osud byl zpečetěn dávno předtím než jsem se vůbec vyklubala na svět. Tatínek odmala fandil a stále fandí Spartě a já jsem se jak se tak říká potatila. Nicméně bych chtěla poznamenat, že vůči ostatním týmům opravdu nic nemám, přeci jenom studuji v Ostravě a nerada bych si je tam znepřátelila:). Osobně zastávám názor fandi, ale zůstaň člověkem!

Navštěvuješ zápasy osobně, nebo jsi televizní fanynka? Případně sleduješ výsledky jen v tisku? Pokud na stadionu, tak tradiční tribuny, nebo kotel?

Bez mučení se přiznám, že jsem ještě neměla tu možnost vidět zápas Sparty na vlastní oči, tedy osobně být přítomná na stadionu, zatím pouze v televizi a když se ani v televizi na zápas nedívám, tak mi jej tatínek sám barvitě vylíčí. Momentálně už žiji v Praze, takže věřím, že se na nějaký ten zápas přeci jenom naživo podívám…

Jak jsi na tom se sportem? Ať už v dětství, nebo nyní. A fotbal jsi hrát zkoušela? Jak ti kopání do míče jde? Na jakém postu na hřišti by ti to podle vašeho názoru šlo nejlépe?

Já mám ke sportu velmi kladný vztah! Odmalička jsem dělala závodně volejbal, kde jsem nakonec skončila až v juniorské extralize, ale pro nedostatek času i tehdejší zdravotní potíže jsem s hraním skončila. V současné době si jej ráda zahraji rekreačně nebo si zajdu zaplavat, občas zaběhat, na in-line nebo na squash.
Co se týče fotbalu, jako malá jsem se sestrou navštívila asi dva fotbalové tréninky. To víte, nějak jsme ty kluky nahánět musely, když se v té době neuměli sami vyjádřit :).
A řekla bych, že je ve mně skrytý talent a sama bych se postavila na post útočníka. Ráda totiž proměňuji šance! :)

Pokud sleduješ zahraniční ligy, jaký je tvůj oblíbený tým, případně oblíbený hráč? Bylas v zahraničí i na fotbalovém zápase, nebo pouze na přehlídkových molech?

Tak já jsem hlavně v zahraničí na přehlídkovém mole ještě nebyla a zápas jeden jsem viděla, ale to byla nějaká nižší liga. Zahraniční soutěže moc nesleduji, ale když jsem byla malá, tak jsem byla poblázněná asi jako většina dívek mého věku do Davida Beckhama.

Máš doma nějaké suvenýry Sparty? Dres, šálu atd?

Prozatím jenom ručník, ale slíbils mi, že mi nějaké další pošleš! :))Jaký zápas Sparty ti utkvěl v paměti?

Opravdu ráda si pouštím rozhovor s Janem Kollerem bezprostředně po vítězství Sparty nad Bohemkou."Honzo,Honzo, pojďte k nám!" Myslím, že právě tímto rozhovorem se tento zápas zapsal do českých fotbalových dějin a pan Koller v něm byl naprosto excelentní a navíc mi připomíná i mé začátky před kamerou:))

Věděla bys, který soupeř se na Spartě označuje termínem "bezdomky" a proč? ;-)

Tipnu si, že se tak nazývají týmy, které nemají vlastní stadión?

Znáš, případně pročítáš web www.spartaforever.cz? Jak se ti líbí?

Neznám, ale díky tobě jsem se o něm dozvěděla, poctila vás tam druhou návštěvou a musím uznat, že se mi líbí.

Víš, že náš web rovněž „pořádá“ soutěže Miss a to dokonce dvě? Miss Spartaforever, vybíranou z fanynek a Nejhezčí fotbalistka Sparty. Jak si takovou fanouškovskou Miss představuješ? Co by měla splňovat? Přihlásíš se do nového ročníku miss Spartaforever?

To jsem nevěděla. Pravou fanouškovskou miss si představuji tak, že je na každém zápase, věrně fandí svému týmu, nebojí se obléknout do jejich barev a samozřejmě dělá svému týmu čest. Já bych se jí určitě stát nemohla už jen proto, že nesplňuji onu první podmínku a to být přítomná na každém zápase. Proto účast v této soutěži raději přenechám jiným, které si to zaslouží mnohem více.
V různých periodikách o tobě mnohokrát psali, že momentálně nemáš přítele. Neuvažuješ o někom z kádru Sparty?

Mně se sportovci líbí všeobecně, tedy i fotbalisti a asi to je dáno tím, že odmalinka jsem měla a stále mám ke sportu velmi blízko. Nicméně jsem taky uváděla, že to nemusí být ani fotbalista, ani hokejista a dokonce ani podnikatel!:) V první řadě mě zajímá to, jaký ten člověk je, jak se chová, jaký má charakter a až potom, co vlastně dělá. Dnes je pro mě těžké určit oblíbeného hráče Sparty. V současné době už není tolik času sledovat fotbal a kádr se zase trošku pozměnil, malinko omladil a přiznám se, že všechna jména tam nyní neznám. Ale když bych měla jmenovat, pak to bude Václav Kadlec, podle všeho je to jeden z největších talentů a co vím, tak se o něm holky ve škole vždy bavily, akorát to asi s fotbalem nemělo nic moc společného:). A pak mi tu taťka ještě radí Ladislava Krejčího.

Ale trochu vážněji – jaký je tvůj oblíbenec z hráčů Sparty dříve a dnes? A kdo z českých fotbalistů celkově?

Obrovským přínosem Sparty v minulosti byl dle mého názoru Honza Berger. A z největších talentů celkově? Myslím, že tady by 99% dotázaných z řad mužů odpovědělo stejně a i když já jsem holka, tak odpovím: můj otec!:)

Mnoho modelek a miss v rozhovorech vypráví, jak jí běžně svíčkovou se čtyřmi, steaky atd a přitom mají 50 kilogramů. Patříš také mezi ně? Jsi "všežravec" nebo vegetarián? Kousla bys třeba do ovaru? (či máš ho dokonce ráda?)
Pokud ano, jaký je recept, jak po takové stravě nepřibrat jako my, aniž by člověk běhal maraton?


Já jím poměrně zdravě, ale naopak si i ráda dopřeji! A to poměrně často! Ráda si dám knedlo-vepřo-zelo, zelňačku od maminky, čokolád mohu spořádat nespočet a třeba McFlurry a zmrzlinu všeobecně taky neodmítnu! Dle mého to není o tom, že by si snad člověk měl něco zakazovat, ale určitě by to měl jíst s mírou a kompenzovat například sportem. Co se týče ovaru, tak ten bych s dovolením vynechala, ale takovou klobásku jednou za čas? Proč ne!

Tvoje babička i máma byly/jsou učitelky. Máš v sobě nějaké pedagogické sklony? Co třeba trenérská kariéra? Na krásnou trenérku by možná fanoušci vulgárně nepokřikovali

Já si učitelství nechávám jako taková zadní vrátka. Když neklapne to, co bych si přála, tak nebudu vůbec zklamaná z toho, že bych snad měla jít učit. Myslím, že by mě učitelství bavilo a taky vím, že si dokáži sjednat respekt! Takže pedagogické sklony ve mně jistě dřímají, ale opravdu nevím, co by na to řekl trenér Sparty , kdybych mu začala fušovat do řemesla:).
Navíc většina lidí - a když jsme u fotbalu, tak většina týmů se bojí, zvolit si za svého trenéra právě ženu. Přeci jenom u nás je to docela nezvyklé, aby extraligový fotbalový tým vedla žena, ať už se sebevětším talentem. Fotbal byl vždy spíše mužská záležitost.
Tvůj otec dělá fotbalového sudího. Na jaké úrovni píská? Nebyla výchova učitelkou a fotbalovým sudím moc přísná? Bylas v dětství a dospívání spíš hodné dítě, nebo bylo nutno i udělovat žluté a červené karty, případně za co?

To máš pravdu. Začal s tím však bohužel pozdě, proto už nemohl postupovat nikam výš. V současné době píská 1. A třídu, nicméně věřím, že kdyby začal pískat o něco dříve, byl by daleko výš. Co se týče výchovy, byla taková jakou jsme si já s mou sestrou zasloužily, tedy přiměřená tomu, jak jsme se chovaly. Jako dítě jsem byla věčně plačtivá, urážlivá, drzá, upyskovaná, takže tady nepadaly jen žluté a červené karty, občas přišla i stopka na dva zápasy apod. Ale jen díky tomu je ze mě člověk takový, jakým v současnosti jsem.

Je veřejně známo, že se chceš stát zpěvačkou. Umíš hymnu Sparty? Kdybys ji třeba měla možnost zazpívat před nějakým důležitým zápasem, tak abys byla připravena. A šla bys do toho?

Spíše bych se ráda pohybovala v hudební branži, to jen abych upřesnila. Hymnu Sparty neumím, ale já jsem holka snaživá a učenlivá a na Googlu si už hledám text, kdyby náhodou taková nabídka jako zpívat na stadiónu přišla...:)

Máš nějaké rituály? Fotbalisté mají různé, z nichž některé nelze ani publikovat. Z těch slušnějších je to třeba ustálené oblékání výstroje. Nebo si dávají stále stejné jídlo před zápasem, mají talisman, nebo si nemění vítězné oblečení.
Co ty a rituály? Kromě tabulky čokolády před...


Tak s tou tabulkou jsi mě vážně dostal!:) To sis toho o mně asi hodně nastudoval a přečetl. Bohužel tady ale ničím jiným nepřekvapím, protože rituály jako takové nedodržuji. Jsem ráda, když mám kolem svou rodinu, aby mě podržela, když se jedná o něco důležitého, cítím se jistější, že tam mám někoho, pro koho chci ze sebe vydat to nejlepší no a pak ještě ona zmiňovaná čokoláda. Občas si ji dopřeji před a občas až po, za odměnu!Stejně jako fotbalisté musíš porážet nervozitu, abys podala dobrý výkon, kdy na tebe kouká mnoho lidí. Jsi typ „nervák“, nebo s nervozitou problémy nemáš? Pokud ano, jaký máš na překonání nervozity recept? A jak velké nervy byly na finále České Miss?

S nervozitou bohužel problém mám, každopádně se to vždy snažím důstojně ustát, zhluboka se nadechnu, vkročím na pódium a pak už se děj vůle boží...ale vždycky si říkám, že ať už se tam stane cokoliv, svět se nezboří a chleba bude stát stále stejně. Co se týče České Miss, tak jsem nervózní byla hlavně na začátku, pak když jsme se ale poprvé s ostatními finalistkami a s panem Gottem ocitli na pódiu, nervozita spadla a já si chtěla celé finále hlavně užit, protože jsem věděla, že tento jedinečný zážitek už se nebude opakovat.

Jaké naděje si dáváš v celosvětové Miss Universe, kam ses vítězstvím v České Miss nominovala? Můžeme se těšit na double, jako snad i příští sezonu u Sparty?

No kéž by! Ale jsem realistka a růžové brýle určitě nenosím. Ani ve snu by mě nenapadlo, že zrovna já pojedu na Miss Universe! O to víc se budu snažit podat co nejlepší výkon, dobře reprezentovat Českou Republiku, rodinu a hlavně sebe, aby se nikdo z nás za mě nemusel stydět. A ať už to dopadne jakkoliv, na konci chci být hlavně já sama se sebou spokojená s vědomím, že jsem do toho dala maximum.

Říká se, že člověk není poražen, je-li sražen k zemi. Poražený bude jen když na té zemi zůstane. Proto bych Spartě přála, aby jí tato sezóna nepoložila, ba naopak! Vyburcovala ji k tomu, že bude opět v příští sezóně bojovat o titul a to důstojně a se vší ctí.
Co bys na závěr popřála Spartě a jejím fanouškům?

Fanouškům bych popřála, aby zůstali věrní svému týmu, protože po bouři musí zákonitě přijít slunce...:)

Díky za ochotu, za milý rozhovor a přejeme hodně úspěchů v životě a šup pravidelně chodit na Spartičku!


Za zprostředkování rozhovoru tímto děkuji Miss Euro 2008 Dominice Hužvárové - www.huzvarova.cz

lucifer.pekelnyZdroj fotografií, použitých v rozhovoru:

Jan Tůma, Roman Růžanský, Lenka Hatašová, Maroš Findra, Jiri Gajdoš, Petra Klačková, T.Chlebovská, internet + focení na Spartě pro EURO.
lucifer.pekelny | 20.06.2012 18:01