sparta forever homepage
Jméno: heslo: ?
FB - Sparta ForeverTwitter: Sparta Forever (@spartaforever)Instagram: spartaforever_cz
zaregistruj se hledej

O Spartě s ...

Přišlo se na nás podívat i pět tisíc fanoušků, hlásí ze Švédska Irena Martínková

lucifer.pekelny 04.04.2014 20:52

Popáté vyhrála hlasování sparťanských fanoušků o nejhezčí fotbalistku našeho klubu. K jejich škodě ji však již více než rok nemohou vídat na českých fotbalových trávnících. Irenu Martínkovou již zahrnují přízní především ti švédští, ale i partička Čechů, kteří chodí na zápasy KIF Orebro. A co populární Irča exkluzivně pro SF prozradila? Že se chce vdávat, že Sparta poskytuje ženskému týmu skvělé podmínky a na Letné se bude slavit titul!

Ahoj, gratulujeme k další obhajobě titulu Nejhezčí fotbalistka Sparty, tentokrát za rok 2012. Už jsi konečně výhru očekávala, nebo tě to jako nejmenovaného zpěváka opět překvapilo? :-)

Předem bych chtěla poděkovat všem, kteří mi poslali hlas.:-) Ve Spartě je spoustu krásných děvčat, takže to mohla být kterákoliv z nás. Přesto mě to potěšilo.:-)

Loňský rok byl z hlediska týmu žen Sparty ve znamení odchodů, kdy jsi toto defacto odstartovala ty se sestrou Luckou svým odchodem do Švédska. Můžeš nám nějak přiblížit, jestli se seběhlo narychlo, nebo "námluvy" probíhaly již delší čas, jak dlouho vás seveřani sledovali, jak jednoduché, nebo složité rozhodování pro vás bylo, jestli odejít a další podrobnosti přestupu?


Bylo to rychlé. V lednu jsem se s Pavlínou Ščasnou bavila na Fotbalistce roku, že s přítelem uvažujeme o tom, že bych zkusila hrát fotbal v zahraničí. Přemýšleli jsme sice o Španělsku, ale na severu je taky hezky.:-)

Pavlína mě asi tak týden po Fotbalistce kontaktovala. Říkala, že mluvila s trenérem z KIF Orebro, který chtěl doplnit kádr o pár záložnic, jestli bychom se sestrou měly zájem to zkusit a jet na testy. Za 14 dní jsme jely na zápas do Stockholmu, kde KIF Orebro hrálo proti Tyreso (vítěz ligy 2012). Zápas sice skončil remízou 3:3, ale my jsme hrály dobře, trenér s náma byl spokojený. Po zápase jsme ještě odtrénovaly pár tréninků. Než jsme se sestrou odjely ze Švédska, tak jsme měly s vedením KIF a trenérem schůzku, kde nám řekli co a jak...:-)

Samozřejmě nic není tak jednoduché jak se zdá, bylo toho ještě hodně co vyřešit... Nakonec jsme ale našli společné řešení a můžeme hrát v KIF, za co jsem moc ráda. Tímto bych chtěla ještě jednou poděkovat Pavlíně Ščasné, která se o nás zmínila trenérovi a Lubošovi Žovincovi, který nám pomohl to dotáhnout do konce!:-)


Jaká byla změna po přestupu co se týče náplně tréninků, četnosti atd? Jaká je tam skladba týmu co se týče národností a případného dělení na skupinky?

Skupinky? Ty tam žádné nejsou.:-) Národností už je víc, v KIF Orebru hrají hráčky z Kanady, Finska, Nigérie a potom my dvě z České republiky. Potkala jsem tam výborné lidi. Nevím, jestli to je ve všech týmech stejné, ale když jsem přišla do Orebra snažili se, abych se cítila dobře. Hodně mi to pomohlo...

Co se týče tréninků, tak většinou v pondělí dopoledne a ve středu jdeme každá sama dobrovolně do posilovny. Jinak na hřišti jsme v pondělí odpoledne, v úterý a ve čtvrtek dopoledne i odpoledne, většinou v pátek máme předzápasový trénink a o víkendu zápas.:-)

Sedíte se sestrou v kabině vedle sebe? Bavíte se spolu normálně česky, nebo máte zakázáno?

V kabině sedíme každá úplně na opačné straně..spoluhráčky nám to už dopředu nachystaly.:-) Češtinu zatím zakázanou nemáme.:-) Se sestrou se bavíme někdy česky, někdy anglicky, záleží na situaci.

Jak tě překvapily dresy Örebra, za které hraješ, svou zaplněností reklamami?

Dresy Orebra jsou hezké. Líbí se mi jak kombinace barev, tak i ty reklamy. Když jedete ve Švédsku po dálnici, tak nenarazíte na žádnou reklamu, ale když koukáte na ženský fotbal v televizi vidíte dresy samou reklamu. Je jedině dobře, že jich máme tolik. Doufám, že nám ještě nějaké přibudou.

Örebro má na webu rozpis tréninků, zápasů, atd. Pomáhá to nějak v kontaktu s fanoušky? Jaká návštěvnost vůbec na vašich zápasech a potažmo i na ostatní ligové týmy je?

Věrných fanoušků máme opravdu dost a musím jim poděkovat. Minulý rok na naše zápasy pravidelně chodila velká parta Čechů, kteří byli nejvíc slyšet.:-)

Na domácí zápasy chodí do tisíce lidí. A například v Linkopingu se na nás přišlo podívat přes 5 000 lidí.:-)

Používáte jako součást regenerace i ve Skandinávii tak populární saunování, popřípadě jak často?

Nevím jak ostatní spoluhráčky, ale já mám saunu ráda a chodím do ní každý týden.

Jak hladce jste se sestrou zapadly do týmu, jaká je vaše vytíženost v zápasech? Poznávají vás lidi ve městě? Jak si jako tým vedete? Kterými osobními, nebo týmovými úspěchy by se dalo pochlubit za dobu vašeho působení?

Sezóna byla opravdu náročná. Samozřejmě si každý zápas jdeme pro výhru, ale ne vždy se to povede. Zápasy v Damallsvenska jsou opravdu vyrovnané. Můžete vyhrát s prvním, ale také ztratit body s posledním týmem v tabulce. Se sestrou hrajeme v základu, já na postu středního záložníka a Lucie na pravém záložníkovi.

Zatím ještě nejsme tak známé, aby nás lidé ve městě poznávali.

Můsím se pochlubit.:-) Na začátku března jsme hráli švédský pohár (Svenska Cupen) proti vítězi ligy FC Rosengard - Malmo a vyhráli jsme 1:2. Čekají nás ještě další zápasy, které chceme v lize i v poháru vyhrát, ale my jsme vyřadili toho největšího adepta na vítěze poháru.


Jak si představuješ dál svou kariéru? V Örebro zůstat, nebo zaujmout a přestoupit někam do top týmu, nebo máš jiné plány? Figuruje v plánech i hráčský návrat do Sparty, i kdyby "na stará kolena"? :-)

Chtěla bych se vdát, mít dítě a potom zkusit zase naskočit zpět do fotbalového dění....:-))

Jak bys porovnala úroveň a zázemí ženského fotbalu v ČR a ve Švédsku obecně, popřípadě konkrétně mezi Spartou a Örebro?

Samozřejmě se to odvíjí od finančních možností klubů.

Musím říct, že Sparta má teď podmínky, které jsem za 11 let prožitých ve Spartě nezažila. Jsem ráda, že se ženský fotbal na Spartě posunul zase o kousek dál a tím taky poděkovat.

Když budu konkrétní, tak v Orebru hrajeme na krásném hlavním stadionu, na kterém hraje i A tým mužů. Máme svou kabinu, možnost jít kdykoli do posilovny a sauny. Také máme vždy pečlivě připravené věci na zápasy i na trénování.

Jak se ti líbí Örebro a Švédsko obecně? Jaké vidíš rozdíly v životě proti ČR?

Orebro je moc hezké město, ale Praha to není.:-)
Švédsko je krásná, čistá země plná lesů, které jsou na podzim ještě hezčí. Nádherná příroda a čisté ovzduší, které Vás žene ven na procházku, na kolo, nebo na golf, který tady hraje spousta lidí...

Zatím jsem tu poznala příjemné usměvavé lidi, kteří důkladně recyklují odpad, preferují zdraví životní styl a hodně sportují.

Jak se ti líbí švédští muži, jací muži se ti líbí obecně a čím tě zaujmou?

Mně se líbí ten můj.:-)

Už umíš svíčkovou? :))))

Všeobecně na omáčky moc nejsme, takže je ani nevařim. Svíčkovou jsem ještě nevařila, ale myslím, že kdyby ano, tak by chutnala.:-)

Víme, že i přes odchod ze Sparty sleduješ, jak si holky vedou a když jsi v ČR, že na zápasy chodíš. Co říkáš na současnou přeměnu Sparťanek po odchodu mnoha opor? Co se ti líbí, co by se mohlo zlepšit? Jak se ti zdá herní styl? Jak to vidíš s obhajobou titulu?

Sparta je a bude mou srdeční záležitostí asi už celý život. Jsem moc ráda, že jsem mohl být její součástí.

Každý trenér má své vize o hře, budování týmu a má své metody trénování, o kterých si myslí, že jsou ty nejlepší, ale cíl je vždy stejný – vyhrávat. Věřím holkám, když budou tvrdě trénovat, tak budou vyhrávat.
Kromě ženského týmu Sparty sleduješ i ten mužský. Jak se ti líbí současný tým, hra a výsledky Sparty? Kteří hráči a čím tě zaujali?
Jak to tipuješ s titulem? Bude, nebude? :-) /rozhovor byl před zápasem s Plzní/


Titul určitě bude! Kluci hrají výborně a Víťa Lavička je skvěle vede! Udělali obrovský kus práce. Je vidět, že to co dělají, má smysl a hlavně jsou vidět výsledky - výhrávají a hrají fotbal, na který se kouká s radostí.:-)


Díky za rozhovor a hodně štěstí a úspěchů v novém působišti.

A ať se ti ty plány splní tak, jak si přeješ...


lucifer.pekelny

foto: archiv I.M.

Diskuze k článku

Komentáře (1)

Sdílej na FBSdílej článek na Twitter


  Novinky na internetu
hrac

Moberg Karlsson David

známka:

6 3

zápasy: 5
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

12. hráč

známka:

6 1

zápasy: 5
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Kotal Václav

známka:

6 1

zápasy: 6
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Hancko David

známka:

5 8

zápasy: 7
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

hrac

Drchal Václav

známka:

5 4

zápasy: 1
góly: 0
ž. karty: 0
č. karty: 0

1.  Kiri  Kiri  186

2.  recchi  recchi  178

3.  Morn  Morn  172

4.  Skříň  Skříň  169

5.  lukas01.lukas  lukas01.lukas  165

6.  spartak5  spartak5  162

7.  BFG  BFG  159

8.  bbs  bbs  157

8.  steve17  steve17  157

8.  vapno23  vapno23  157

11.  ajosek  ajosek  156

reklama
reklama
Facebook
Toto jsou stránky, které si tvoří samotní fanoušci fotbalové Sparty. Za jednotlivé příspěvky odpovídá jejich autor a nemusí vyjadřovat názory a stanovisko redakce.
Pokud chceš přispět i ty, neváhej a kontaktuj nás na fanousci@spartaforever.cz .
Zasláním jakéhokoli materiálu dává jeho odesílatel redakci automaticky svolení k jeho publikování na tomto webu a právo k případnému dalšímu využití.
Zároveň tím potvrzuje, že je jeho autorem. Jakékoliv užití obsahu těchto stránek včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků, videí a fotografií je bez písemného souhlasu Sparta Forever zakázáno.
2004 - 2020 (c) Sparta Forever (fanousci@spartaforever.cz) Follow spartaforever on Twitter
reklama
reklama