Redakce | 12.12.2020 09:54

Letošní hlasování fanoušků o nejhezčí fotbalistku Sparty mělo celou řadu zajímavostí. Jednou z nich bylo, že hlasy obdrželo mnoho fotbalistek B týmu našeho klubu. Jeho hráčka Amálie Koptová se pak probojovala mezi pět fotbalistek s nejvíce hlasy. Amálie nám ochotně poskytla krátký rozhovor a my se tak můžeme dozvědět nejen něco více o jedné z nadějných hráček našeho klubu, ale i o ženském B týmu Sparty.

Gratulujeme ke skvělému umístění v hlasování fanoušků o nejhezčí fotbalistku Sparty za rok 2020. Co na to říkáš? Sledovala jsi hlasování na webu spartaforever.cz?

Jsem za to hrozně ráda, ale vůbec jsem nevěděla, že nějaká taková soutěž probíhá. Zjistila jsem to až po soutěži, kdy mi to kámoš oznámil.

Pro koho bys hlasovala a proč?

Konkrétně bych asi nikoho nejmenovala, je tam spousta hezkých hráček.

Většina fandů tě asi zatím tak úplně nezná. Zkus se jim představit.

S fotbalem jsem začínala na Střížkově v klubu FA Praha. Tam jsem působila 1 rok a poté jsem se chtěla posunout o úroveň výše, tak jsem to šla zkusit do Sparty. Hraju pozici středního záložníka a dříve jsem hrála beka a stopera. Mé silné stránky jsou, že jsem sebevědomá a cílevědomá.

Jaké jsou tvé úspěchy a jaké máš cíle?

Můj dosavadní a první velký úspěch je, že jsem se dostala do Sparty. Ve starších žákyních jsme vyhrály titul a poté jsem se posunula do B žen. Velkým úspěchem bylo, že jsme se dostaly ze 3. ligy do 2. a v lize jsme zatím neprohrály jediný zápas. To beru jako velký úspěch.

Zkus nám zprostředkovat pohled za oponu ženského B týmu.

Myslím si, že jako tým fungujeme super. Máme super kolektiv a pomáháme si jak v kabině, tak na hřišti. To si myslím, že je velký plus, že tam není nikdo, kdo by kazil kolektiv. Tím pádem nemáme problém ani na hřišti. Jinak trénujeme na Strahově a tréninky jsme měly 4x týdně před tím, než nám zakázali trénovat. Teď trénujeme 1x týdně a ještě máme online tréninky a individuální plány.

Kteří hráči, či fotbalistky patří mezi tvé oblíbence?

Mými fotbalovými vzory jsou Neymar a Mbappe, z ženského fotbalu pak Lieke Martensová.

Co pro tebe znamená hrát za Spartu?

Je to pro mě velká čest hrát v takovém klubu a moc si toho vážím.

Prozraď nám něco o sobě. Jaké máš oblíbené filmy, co tě baví, jak trávíš volný čas, co máš ráda, nebo co tě dokáže naštvat…

Mezi moje nejoblíbenější filmy patří Don’t breathe, Neviditelný a Tísňová linka. Chodím ráda do posilovny a jezdím ráda na kole. Volný čas trávím chozením na brigády, do posilovny a ven s kamarády. Mám ráda svůj klid a dokáže mě naštvat málo věcí. Nejsem ta, co se naštve kvůli každé hlouposti.

Nyní máš i příležitost cokoliv fanoušků Sparty vzkázat.

Chtěla bych moc poděkovat lidem, co pro mě hlasovali a co sledují ženský fotbal. Určitě se koukněte na naše stránky a sledujte nás. Můžete nás přijít i podpořit na zápasy, měly bychom hrát první zápas 6/7 února 2021.

Díky za rozhovor a hodně štěstí!

Redakce

Zdroj fotografie: AC Sparta

Redakce | 12.12.2020 09:54 Vstoupit do diskuze
0